Teslimat Bilgileri

TESLİMAT BİLGİLERİ

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından www.akadeniz.com garantisi ile size teslim edilecektir. Satın aldığınız ürünler bir teyit e-mail'i ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-mail size yollanacak veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir.

www.akadeniz.com, ürün portföyünde bulunan binlerce ürün için stok tutmaktadır. Çok özel durumlarda ise ürünler sipariş üzerine, ilgili tedarikçi firmalardan tedarik edilerek müşteri adresine, kargo ile ulaştırılmaktadır.

Stoklarımızda mevcut olan ürünleri, 48 saat içerisinde adresinize teslim edilebilirken, kargo ile alakalı bulunduğunuz oluşabilen bazı özel durumlarda ürün temin sürecinden dolayı teslimatlar 3-4 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilebilmektedir. Her ne kadar ürün listeleri sürekli güncel tutulsa da sipariş etmiş olduğunuz bazı ürünler, bizim veya tedarikçi firmaların stoklarında tükenebilmekte yada nadirde olsa ürün teminlerinde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda, Müşteri Hizmetleri sizinle irtibata geçerek, bilgi verecek ve iptal edilen siparişin veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir.

Kesinleşen siparişler, siparişin alındığı gün itibarıyla saat 12:00' den sonraki 48 saat içerisinde, kargo firması tarafından adresinize teslim edilmektedir. Bazı illerde teslimat süreleri olağanüstü hava şartları veya ulaşım problemleri nedeniyle bu 48 saatlik sürelerin dışına sarkabilmektedir. Bunun yanında özelikle büyük şehirlerde teslimat süreleri genelikle 48 saat içerisinde gerçekleşmektedir. Cumartesi  günleri saat 12.00 kadar gelen siparişler kargoya verilir, saat 12.00 dan sonra gelen siparişler Pazartesi gününe kalmaktadır. Pazar günü gelen tüm siparişler Pazartesi gününe kalmaktadır.

Aksi belirtilmediği takdirde www.akadeniz.com’dan yapılan alışverişlerde kargo ücreti müşteriye aittir. Kargo ücreti, ürünlerin desi’si (hacim) ve teslim adresinin uzaklığından bağımsız olarak Bütün Kargo Firmaları ile şehir içi gönderiler .......................... TL, şehirdışı gönderiler için de yine ........................ TL kargo ücreti alınmaktadır. ....................................... TL üzerindeki alışverişleriniz için kargo ücreti talep edilmemektedir. Alışveriş işlemi bitmeden önceki, ödeme bilgileri sayfasında siparişinize ait kargo ücretini görmeniz mümkündür. Kargo ücreti alışverişiniz ile birlikte tahsil edildiğinden kargo şirketine herhangi bir ödeme yapmayınız.

Siparişinizin durumunu, www.akadeniz.com ana sayfasından ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri bölümünden görebilir veya (0212)  2242643 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşarak öğrenebilirsiniz.

www.akadeniz.com ürün portföyünde bulunan binlerce ürünün bilgi ve fiyat güncellemesini, tedarikçi firmalardan alınan bilgiler üzerine yapılmaktadır. Bu sebeple olası bilgi ve fiyat hatalarından firmamız sorumlu değildir. Ürün fiyat ve bilgilerinde oluşabilecek yazım hataları söz konusu olduğunda, www.akadeniz.com kayıtlarındaki bilgi ve fiyatlar geçerlidir.

Sevkiyat tarafınıza teslim edilmek üzereyken kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek hasar, kırık vb. durumlardan müşterinin sorumlu olduğunu ve bunların iade veya ayıplı mal şartlarını bozduğunu unutmamalısınız.